UKS "Czwórka"

UKS

Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu powstał stosunkowo niedawno, w listopadzie 2007 roku. Powstał z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego pracujących  w  Szkole  Podstawowej  nr  4,  i  oni  też głównie starają się o poszerzanie jego działalności w mieście i województwie.

Od czasu powstania klubu zawodnicy osiągnęli niemałe sukcesy  na szczeblu powiatu i województwa. W roku 2008, w rozgrywkach ogólnopolskich piłki nożnej „Danone – mleczny start”  drużyna  UKS  „Czwórka”  wygrała  półfinał  wojewódzki,  a  w finale zajęła V miejsce. Rok później w  rozgrywkach  „Coca – Cola Cup”  chłopcy dotarli do półfinału wojewódzkiego, gdzie zajęli III miejsce. W 2009r. w Miejskim Turnieju Koszykówki chłopców, drużyna UKS „Czwórka” zajęła I miejsce.

UKS  „Czwórka”  organizuje   również   różne   turnieje  i  zajęcia  sportowe  na  szczeblu  szkolnym  jak i miejskim. Najważniejszy z nich, to cyklicznie odbywający się co rok międzyszkolny turniej koszykówki ulicznej „Streetball”.