Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w świetlicy szkolnej

W dniu 02.04.2019 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma na celu upowszechnianie i wspieranie czytania książek zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci.

W świetlicy uczniowie z klasy 3a czytali wiersze i opowiadania swoim młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci malowały prace plastyczne w parach do wybranego, przeczytanego utworu oraz wykonywały pomysłowe zakładki do książek. Bawiliśmy się w kalambury przedstawiające postacie ze znanych bajek.

Ten dzień był świetną okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci, a zarazem zachęceniem ich do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.